Rozwiązania dla
Dostępne artykuły w tym dziale

Sport

Czytasz artykuł:

Trampoliny ogrodowe - który model wybrać dla dzieci

Wstęp:

Oj jakby to byłe dobrze żeby po tak długiej zimie, wiosna i lato trwały do grudnia. Powinno być sprawiedliwie, skoro tyle czasu jest zimno i szaro to dlaczego nie może być równie długo ciepło. Niestety nikt nam tego nie zapewni, a te letnie, piękne dni tak szybko uciekają. Czasami to tylko 8 weekendów i to nie zawsze gorących. Dlatego musimy korzystać z tej cudownej, lecz krótkiej pory roku i jak najwięcej czasu spędzać na dworze.

Trampoliny są w Polsce z roku na rok coraz popularniejsze. Nic dziwnego – pozwalają dobrze się bawić, a równocześnie dbać o zdrowie. Skakanie na nich to dobry sposób na rozwój koordynacji ruchowej, poprawę kondycji i zdrowia. Poza tym, ze względu na sporą ilość endorfin uwalniających się podczas skakania, jest to również metoda na poprawę samopoczucia.

trampolina ogrodowa funtek

Zatem, jaką trampolinę wybrać

To jest pytanie często zadawane przez naszych klientów. Dlatego spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie.

Dostępne są trzy rodzaje trampolin – z siatką wewnętrznąz siatką zewnętrzną i bez siatki. No i oczywiście różne rozmiary. W zależności od potrzeb i warunków, odpowiednia będzie inna trampolina.

 

Trampoliny bez siatki są dedykowane raczej zaawansowanym użytkownikom. Pozwalają na swobodne wskakiwanie i zeskakiwanie z trampoliny, ale równocześnie nie gwarantują dodatkowego zabezpieczenia – liczy się więc doświadczenie skaczącego. Te mniejsze rozmiary sprawiają dużą frajdę gdy rozstawimy ją w dzecięcym pokoju.

Z kolei, trampoliny z siatką są bezpieczne, ale oferują bardziej ograniczone możliwości. Użytkownik, który straci kontrolę nad swoimi ruchami, spotka się z bezpieczną, amortyzującą siatką i miękkimi gąbkami ochronnymi. Skacząc i robiąc fikołki zawsze pozostaniemy w środku trampoliny. Bez obawy, nie da się z niej wypaść na zeswnątrz. Trampolina jest zamykana na suwak błyskawiczny więc nie pozostaje żadna niezabezpieczona przestrzeń.

Istnieją dwa rodzaje siatki zabezpieczającej: zewnętrzna i wewnętrzna. Każda ma swoje zalety i swoich zwolenników. O ile zewnętrzna pozostawia znacznie więcej przestrzeni dla skaczącego, o tyle wewnętrzna lepiej oddziela użytkownika od sprężyn przykrytych kołnierzem ochronnym. Dlatego dla osób dorosłych, lepiej kontrolujących swoje ruchy, dobrze mogą służyć trampoliny z siatką zewnętrzną. Dla dzieci jednak znacznie lepsza jest siatka wewnętrzna.

 

Podsumowanie:  wszystkie trampoliny szczegółowo opisujemy w naszym sklepie internetowym www.xsonic.pl
Trampoliny ogrodowe to świetna zabawa dla dzieci i dla dorosłych. Zobaczycie, że po 5 minutach skakania dorobimy się zakwasów. Niesamowicie rozwijają mięśnie kończyn dolnych, uczą równowagi, wzmacniają kręgosłup i mięśnie brzucha. Zamiast siedzieć przy komputerze to lepiej wyjść na dwór i zrobić coś dla ciała. Coraz częściej współczesne dzieciaki nie są usportowione i mają słabo rozwinięte mięśnie. Wiemy, że lepiej jest posiedzieć przed komputerem lub tabletem zamiast się trochę zmęczyć, bo to przecież nie jest przyjemność! Koniec, na boisko, na trampolinę, na dwór pogrzebać sobie w ziemi, ukucnąć, pochylić się, zwyczajnie poruszać!

 


Jak nas
znaleźć ?

www.xsonic.pl

 

Zobacz
nasz sklep.

Nasza obsługa pomoże
Ci dopasować urządzenie
do Twoich potrzeb

 

Sklep
   internetowy.

Dokonując zakupu
w sklepie internetowym
masz pewność, że Twoją
przesyłkę dostarczy kurier
do Twojego domu

 

Specjaliści
            radzą.

Przed dokonaniem zakupu
możesz skontaktować się
z naszą obsługą dzwoniąc
na infolinię 801 003 152

Najnowsze rozwiązania i zastosowania sprzętu